We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Vulpea Lunatică /​/​/ Live EP

by Fanfán Tulipán

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
3.
Opuštěnej byt Když v bytě zrovna nikdo neni pokoje změní se v nepokoje Rukávy hladí po rameni ramínka který se ve tmě bojej I ušák uši už špicuje Poslouchá co se kde zašustne A ono nic a na just ne Ani vzduch se tu netetelí Portréty nervózně špulí rety Byt má strach hlavně pod postelí Koberec tiskne se na parkety Záclony krok a půl od okna vyhlížej pokradmu do ulic a na just ne a nikde nic Kdyby ten byt nebyl byt ale pes vyl by teď zoufale z plnejch plic A na just jo a pořád víc Hodiny splašeně odbíjí a hlavy lustrů se motají závratí Byt trpí chorobnou fobií že ten kdo odešel – nikdy se nevrátí
4.
5.
6.

about

/// English ///
Fanfán Tulipán was originally formed in the Spring 2009 by Eliška Vidomus (formerly Svobodová). Besides original compositions the signature sound of the band is created by the wind instrument melodica and the Estonian zither kannel, both frequently used in the arrangements. In 2009, the band has won two music contests: Mladí ladí jazz and the Czech part of an international competition Jazz Prix. Because of that, Fanfán Tulipán was able to release its debut album Polyorama in February 2011. The band has performed at the Czech, Slovak, German, Bulgarian and Romanian jazz festivals (Jazz Goes To Town, Bohemia Jazz Fest, Bratislavské Jazzové Dni, Jazz an der Donau, Bansko Jazz Fest etc.). EP Vulpea Lunatică is their second release and was recorded 16. 2. 2017 in Divadlo 29, Pardubice. The name means "sleepwalking fox" in Romanian. Author of the cover art is Dutch illustrator Lieke van der Vorst.

fanfantulipan.com
facebook.com/FanfanTulipanBand
instagram.com/fanfan_tulipan

/// Česky ///
Kapelu, jejíž žánr bývá pro svou hravost někdy označován jako kinder-jazz, založila v roce 2009 Eliška Vidomus (dříve Svobodová). Typickým rysem kapely je melodika Hammond a také různé hudební experimenty, např. použití estonské citery. V dubnu 2010 Fanfán Tulipán zvítězil ve finále soutěže v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v listopadu vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Jazz Prix. Díky úspěchům v těchto soutěžích mohla kapela natočit své debutové CD Polyorama. Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu a na rumunském festivalu Sound Czech. EP Vulpea Lunatică je jejich druhou nahrávkou a bylo nahráno při koncertě 16. 2. 2017 v pardubickém Divadle 29. Jeho název je rumunským překladem skladby Náměsíčná liška. Autorkou ilustrace na obalu je holandská výtvarnice Lieke van der Vorst.

credits

released June 15, 2017

/// Line up ///
Eliška Vidomus (formerly Svobodová) / Hammond melodion, kannel, voice
Štěpán Zbytovský / flute
Jan Mazura / piano
Pavel Husa / bass guitar
Šimon Hajdovský / drums

All songs composed by Eliška Vidomus except "Irská" by Jan Mazura.

license

all rights reserved

tags

about

Fanfán Tulipán Prague, Czech Republic

Fanfán Tulipán was originally formed in the Spring 2009 in Prague. The line up currently consists of Eliška Vidomus (composer, vocal, melodica), Štěpán Zbytovský (flute), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (bass guitar) and Šimon Hajdovský (drums). Besides original compositions the signature sound of the band is created by the wind instrument melodica and the Estonian cither kannel. ... more

contact / help

Contact Fanfán Tulipán

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Fanfán Tulipán, you may also like: